1/12

LIEKSAN LOISKE

Lieksan Loiske ry on vuonna 1993 perustettu Suomen melonta- ja soutuliittoon kuuluva soutu- ja melontaseura. Seuran tavoitteena on edistää melontaa ja kirkkovenesoutua Pielisellä ja sen ympäristössä. Seuran tukikohtana on Lieksan satamassa sijaitseva vene- ja kanoottivaja.

Haluamme antaa mahdollisimman monille tilaisuuden tutustua vesiretkeilyn tarjoamiin elämyksiin. Toivomme myös saavamme uusia innokkaita jäseniä seuran toiminnan piiriin. Seuran jäsenenä pääsee harrastuksen alkuun ilman, että tarvitsee hankkia omaa kalustoa. Tule mukaan toimintaan, Lieksassa on loistavat mahdollisuudet vesiretkeilyyn!

YHTEYSTIEDOT

Lieksan Loiske ry

 

Hallitus 2021

Nina Oinonen, puheenjohtaja

050 3201049, nina.oinonen@pp.inet.fi

Leena Manner, sihteeri

040 739 4635

 

Mari Kotilainen

mari.kotilainen@varpunen.fi

 

Heli Turpeinen, varapuheenjohtaj

heliturpeinen@hotmail.com

 

Ulla Hämäläinen

hamalainenulla8@gmail.com

 

Pertti Nevalainen 

040 520 5172 ,pertti.nevalainen@pp.inet.fi

 

Leena Kokkonen, varajäsen, leena.kokkonen4@gmail.com

Jari Eskelinen

jareskeli@gmail.com

***********************************************

Rahastonhoitaja:

Satu Oinonen

050 4114 232, satu.oinonen@pp.inet.fi

 

Tiedotus:

Nettisivut ja facebook - hallitus

 

Vaja- ja kalustovastaavat: 

Pekka Turunen

040 8297 748, pekkaturunen46@gmail.com

 

Pekka Ikonen

050 3666362, krissu.ikonen@elisanet.fi

 

Retkiluistinten varaukset:

Satu Oinonen, 050 4114 232, satu.oinonen@pp.inet.fi

Esko Oinonen, 050 351 0809, esko.oinonen@pp1.inet.fi

Toiminnantarkastaja:

Kaija Saarelainen, kaija.saarelainen@luukku.com