top of page

Syyskokouksessa suunnitelmia vuodelle 2022

Seuran syyskokous pidettiin rapsakassa pakkassäässä sataman grillikodalla 2.12.2021.


Kokouksessa suunniteltiin tulevan vuoden kalustohankintoja, hyväksyttiin toimintasuunnitelma ja talousarvio sekä päivitettiin yhdistyksen hallitus.

Uusina jäseninä hallitukseen valittiin Anneli Gröhn ja varajäseneksi Teija Harjunen. Hallituksessa jatkavat Nina Oinonen, Leena Manner, Pertti Nevalainen, Mari Kotilainen, Ulla Hämäläinen ja varajäsenenä Jari Eskelinen. Rahastonhoitajana jatkaa Satu Oinonen sekä kalustovastaavina Pekka Turunen ja Pekka Ikonen.


Lisäksi kodalla oli testattavana uudenlainen soutupenkki, muistettiin pikkujouluhengessä kaluston kunnosta ja vajasta vastaavia sekä herkuteltiin Lieksan Leipomon ja Palviaisen tilan maistuvilla eväillä.


Kiitos jälleen osallistujat, tarjoilun mahdollistajat, kokouksen valmistelijat, kahvinkeittäjä ja kodan lämmittäjät. Tästä on hyvä suunnata jälleen kohti uuden vuoden laineita.101 katselukertaa0 kommenttia

Viimeisimmät päivitykset

Katso kaikki
bottom of page